ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի զորային պլանավորման վարչության պետին
8 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ապրիլի 8-ին ընդունել է ՆԱՏՕ-ի զորային պլանավորման վարչության պետ Ֆրենկ Բոլանդին: Հանդիպման ընթացքում Ֆրենկ Բոլանդը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության և ՆԱՏՕ-ի միջև Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի և Պլանավորման ու վերանայման գործընթացի գնահատման արդյունքների վերաբերյալ նախնական դիտարկումները: Քննարկվել են նաև ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայմանն առնչվող հարցեր:
Հայաստանի Հանրապետության և ՆԱՏՕ-ի միջև Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի և Պլանավորման ու վերանայման գործընթացի շրջանակներում ստանձնած պաշտպանությանն առնչվող նպատակների իրականացման առաջընթացը գնահատելու նպատակով Հայաստան կատարած հերթական այցի ընթացքում ՆԱՏՕ-ի գնահատման խումբը քննարկումներ է ունեցել պաշտպանական բարեփոխումների գործընթացում ներգրավված ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի համապատասխան վարչությունների ներկայացուցիչների հետ:

Arm Defense Minister Seyran Ohanyan Received the Head of the Department of Force Planning of NATO
8 April, 2011 00:00On April 8, ARM Defense Minister received the Head of the Department of Force Planning of NATO Frank Boland. During the meeting Frank Boland presented the initial observations concerning the Individual Partnership Programme and the Planning and Review Process results between Armenia and NATO. They also discussed issues concerning the ARM defense strategy reevaluation.
In the framework of the Individual Partnership programme and the Planning and Review Process assessment between Armenia and NATO, NATO assessment team held discussions with relevant department representatives of the Ministry of Defense and Armed Forces General Staff involved in the defense reform process to assess the realization progress made in the defense-related objectives.