ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում գործող Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների առաջատար ձեռնարկությունների ղեկավարներին
1 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում ապրիլի 1-ին կայացել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության վարչության անդամների հանդիպումը նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ: Քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետությունում գործող տեղեկատվական տեխնոլոգիաների առաջատար ձեռնարկությունների ու պաշտպանության նախարարության համագործակցության հեռանկարները:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության վարչության անդամները պաշտպանության նախարարին են ներկայացրել համագործակցության շուրջ գործնական առաջարկություններ և պատրաստակամություն հայտնել` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում իրենց նվաճումները ի սպաս դնել պետության պաշտպանական կարողությունների զարգացման գործին:
Կարևորելով բարձր տեխնոլոգիական նվաճումների ներդրումը պաշտպանական համակարգում` Սեյրան Օհանյանը նշել է. «Ռազմական տեխնոլոգիաների զարգացումը, որը կարող է էապես բարձրացնել մեր բանակի կարողություններն ու մարտունակությունը, սերտորեն կապված է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մասնավորապես` նորարարական ձեռքբերումների հետ»:
Հանդիպման ընթացքում համաձայնություն է ձեռքբերվել հետագա աշխատանքները շարունակել առանձին աշխատանքային խմբերով` ձևավորելով պաշտպանության նախարարության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների համագործակցության համալիր ծրագիր:

ARM Defense Minister Received Heads of the Leading (Information Technology) IT Companies in Armenia
1 April, 2011 00:00On April 1, in the ARM Defense Ministry, Seyran Ohanyan met with the board members of the IT Companies Association. They discussed the prospects of cooperation between the Defense Ministry and the Leading IT companies in Armenia.
Board members of the IT Companies Association presented practical suggestions for cooperation to the Minister of Defense and expressed willingness to utilize the achievements of the IT sphere for the development of the states defense capabilities.
Emphasizing the importance of the contribution of High-Tech achievements in the defense system Seyran Ohanyan srared the following: "The development of military technologies that can significantly increase the capacity and the fighting efficiency of our army are closely related to IT, particularly with innovative achievements.
During the meeting, they reached an agreement to continue the further work with individual working groups, forming a complex project for cooperation between Defense Ministry and IT companies.