17 Հունվարի, 2012 00:00ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 17-ից 19-ը մեկնել է Բրյուսել` մասնակցելու ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կայանալիք Եվրատլանտյան գործընկերության, Աֆղանստանում անվտանգության աջակցման միջազգային ուժերի և Կոսովոյի շուրջ ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի և գործընկեր պետությունների Շտաբի պետերի նիստերին:
Այցի շրջանակներում նախատեսվում են նաև գեներալ-գնդապետ Յու.Խաչատուրովի հանդիպումները Եվրոպայում ՆԱՏՕ-ի Դաշնակցային ուժերի գերագույն հրամանատար, ծովակալ Ջ.Ստավրիդիսի և այլ գործընկերների հետ:

17 January, 2012 00:00The delegation headed by the ARM Chief of General Staff of Armed Forces Colonel-general Yuri Khachaturov has left for Brussels to participate in the sessions of The Euro-Atlantic Partnership Council (EAPC), The International Security Assistance Force (ISAF), Military Committee, and on the meeting of NATO’s Military Committee in Chiefs of Defense Staff which are all to be held from January 17-19.
In the Framework of the visit the ARM Chief of General Staff of Armed Forces Colonel-general Yuri Khachaturov is to meet Commander of US European Command (USEUCOM), Admiral James G. Stavridis and other partners.