17 Հունվարի, 2012 00:00ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 17-ից 19-ը մեկնել է Բրյուսել` մասնակցելու ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում կայանալիք Եվրատլանտյան գործընկերության, Աֆղանստանում անվտանգության աջակցման միջազգային ուժերի և Կոսովոյի շուրջ ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի և գործընկեր պետությունների Շտաբի պետերի նիստերին:
Այցի շրջանակներում նախատեսվում են նաև գեներալ-գնդապետ Յու.Խաչատուրովի հանդիպումները Եվրոպայում ՆԱՏՕ-ի Դաշնակցային ուժերի գերագույն հրամանատար, ծովակալ Ջ.Ստավրիդիսի և այլ գործընկերների հետ:

17 Января, 2012 00:00Делегация, возглавляемая Начальником Главного Штаба Вооруженных Сил РА, генерал-полковником Юрием Хачатуровым, отправилась в Брюссель с целью участия с 17-го по 19-е января в заседаниях Евроатлантического сотрудничества, Международных сил содействия безопасности в Афганистане, Военного комитета НАТО по Косово и начальников главных штабов стран-партнеров, которые состоятся в штаб-квартире НАТО.
В рамках визита запланированы также встречи генерал-полковника Ю.Хачатурова с Верховным главнокомандующим объединенными вооруженными силами НАТО в Европе адмиралом Джеймсом Ставридисом и другими партнерами.