ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հայտարարության կապակցությամբ, ըստ որի հայկական զինված ուժերի կրակի
9 Մարտի, 2011 00:00ԼՂՀ պաշտպանության բանակն արդեն հանդես է եկել այդ տեղեկատվության հերքմամբ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը ոչ այլ ինչ է, քան փորձել փրկել սեփական երկրի դեմքը, որը ակնհայտորեն վտանգվել էր մարտի 5-ին Սոչիում տեղի ունեցած նախագահների հանդիպման նախօրեին ադրբեջանցի դիպուկահարի կողմից հայ զինվորի սպանությունից հետո:
Ադրբեջանական ապատեղեկատվության գրագիրները պետք է հասկանան, որ նման էժան քայլերը ոչ միայն համոզիչ չեն միջազգային հանրության համար, այլև ամոթալի են, քանի որ այս դեպքում շահարկվում է անչափահաս երեխայի կյանքը կամ հորինվում է ողբերգական զոհի չհաջողված կերպար:
Հարկ է նշել, որ Հայաստանն ու Արցախը բազմիցս արտահայտել են հայ-ադրբեջանական շփման գծում դիպուկահարների գործողությունների դադարեցման վերաբերյալ միջազգային հանրության հորդորներին իրենց համաձայնությունը, այնինչ Ադրբեջանը շարունակում է դիպուկահարների միջոցով սադրանքներ իրականացնելու գործելակերպը:

The comment of the press release of the Azerbaijani MoD by the Armenian MoD press secretary David Karapetyan, according to which an Infant was killed by the fire from the Armenian armed force
9 March, 2011 00:00NKR defense army has already officially denied the information. The released information by the Azerbaijani defence ministry is nothing but an attempt to save the image of the country which has obviously suffered after the murder of an Armenian soldier by an Azerbaijani sniper on the eve of Presidents’ meeting in Sochi on the 5th of March.
The scribblers of the Azerbaijani disinformation should realize that such cheap steps are not only unconvincing for the international community but are even ignominious, as in this case the life of an infant is being speculated or an unsuccessful image of a tragic victim is being formed.
It should be noted that Armenia and Karabakh have repeatedly expressed their positive attitude to the appeals of the international community to terminate the actions of the snipers on the Armenian-Azerbaijani contact line, while Azerbaijan continues to carry out its provocative actions by the means of its snipers.