Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Գերմանիայի դեսպան Հայկե Ռենատե Փայչին
Ս.թ. դեկտեմբերի 19-ին ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, տիկին Հայկե Ռենատե Փայչին:Կողմերն անդրադարձան 2007թ. պաշտպանական համագործակցության ծրագրով նախատեցված երկկողմ միջոցառումներին` կարևորելով Գերմանիայի ռազմական ուսումնական հաստատություններում հայ սպաների պատրաստումն ու վերապատրաստումը:
Նշելով, որ 2006-ին երկրները համագործակցել են ոչ միայն պաշտպանական այլ նաև անվտանգության բնագավառում` նախարարը շնորհակալություն հայտնեց Հայաստանի ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման գործում գերմանական կողմի մասնակցության համար:
Հայաստանի Հանրապետության ռազմական դոկտրինի մշակման գործում կողմերը կորևորեցին Գերմանիայի պաշտպանության նախարարության մասնագետների ապագա օժանդակությունը:

Министр обороны встретился с послом Германии
19 декабря с.г. Секретарь совета национальной безопасности при президенте РА, министр обороны Серж Саркисян принял чрезвычайного и полномочного посла Германии в Хайке Ренате Пайч.В ходе встречи стороны обсудили мероприятия, запланированные в рамках двусторонних отношений в военной сфере на 2007 год подчеркнув особую важность подготовке и переподготовке армянских офицеров в военных учебных заведениях Германии.
Отметив, что Армения и Германия в 2006-ом сотрудничали не только в оборонной сфере, но и в сфере безопасности, министр поблагодарил немецкую сторону за участие в процессе разработки стратегии национальной безопасности Армении.
В процессе разработки военной доктрины Армении стороны подчеркнули важную роль предстоящего содействия специалистов министерства обороны Германии.