Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Գերմանիայի դեսպան Հայկե Ռենատե Փայչին
Ս.թ. դեկտեմբերի 19-ին ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, տիկին Հայկե Ռենատե Փայչին:Կողմերն անդրադարձան 2007թ. պաշտպանական համագործակցության ծրագրով նախատեցված երկկողմ միջոցառումներին` կարևորելով Գերմանիայի ռազմական ուսումնական հաստատություններում հայ սպաների պատրաստումն ու վերապատրաստումը:
Նշելով, որ 2006-ին երկրները համագործակցել են ոչ միայն պաշտպանական այլ նաև անվտանգության բնագավառում` նախարարը շնորհակալություն հայտնեց Հայաստանի ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման գործում գերմանական կողմի մասնակցության համար:
Հայաստանի Հանրապետության ռազմական դոկտրինի մշակման գործում կողմերը կորևորեցին Գերմանիայի պաշտպանության նախարարության մասնագետների ապագա օժանդակությունը:

19 December, 2006 00:00
On Dec 19th Mr. Serzh Sargsyan, Secretary, National Security Council under the President of the Republic of Armenia, the Minister of Defense received Federal Republic of Germany, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador to Armenia Mrs. Heike Renate Peitsch.Sides discussed defense actions, planned in the framework of bilateral cooperation in 2007, highlighting the importance of training and retraining of Armenian officers in German military institutions.
Emphasizing the fact that in 2006 Armenia and Germany cooperated not only in the sphere of defense, but also security, Serzh Sargsyan expressed his gratitude to the German side for participating in elaboration works of Armenian National Security Strategy.
In the elaboration works of Armenian military doctrine, interlocutors underlined the significance of support from Germany MOD specialists in future.