Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Պրն. Էնթոնի Գոդֆրեին
Ս.թ. հունվարի 12-ին ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Պրն. Էնթոնի Գոդֆրեին:Հանդիպման սկզբում կողմերը միմյանց շնորհավորեցին Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ:
Պրն. Է.Գոդֆրեը ՀՀ պաշտպանության նախարարին ընդհանուր գծերով ներկայացրեց Իրաքում նոր ռազմավարության վերաբերյալ ս.թ. հունվարի 10-ին ԱՄՆ ժողովրդին ուղղված Նախագահ Ջորջ Բուշի ելույթը, որտեղ մասնավորապես կարևորվում են Իրաքում անվտանգության ապահովման, կայունության հաստատման, տնտեսական զարգացման և ներազգային հաշտեցման խնդիրները:
Անդրադառնալով նախարար Սերժ Սարգսյանի` Իրաք այցելությանը, Պրն. Է. Գոդֆրեը բարձր գնահատեց Հայաստանի մասնակցությունը միջազգային խաղարարար առաքելություններին և մատնանշեց հայ խաղաղապահների կողմից ցուցաբերած բարձր պատրաստվածությունն ու պատասխանատվությունը:

12 January, 2007 00:00
On Jan 12th Mr. Serzh Sargsyan, Secretary, National Security Council under the President of the Republic of Armenia, the Minister of Defense received U.S. Charge d’Affaires, a.i. Anthony Godfry.Mr. Godfry presented S.Sargsyan the speech of US president G.Bush addressed to US nation about the new strategy in Iraq on Jan 10th, where mainly underlined the security insurance, stability fixation, economic development and international reconcilement issues in Iraq.
Mr. Godfry highly estimated participation of in the international peacekeeping missions, stating great readiness and responsibility shown by Armenian peacekeepers.