Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Պրն. Էնթոնի Գոդֆրեին
Ս.թ. հունվարի 12-ին ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Պրն. Էնթոնի Գոդֆրեին:Հանդիպման սկզբում կողմերը միմյանց շնորհավորեցին Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ:
Պրն. Է.Գոդֆրեը ՀՀ պաշտպանության նախարարին ընդհանուր գծերով ներկայացրեց Իրաքում նոր ռազմավարության վերաբերյալ ս.թ. հունվարի 10-ին ԱՄՆ ժողովրդին ուղղված Նախագահ Ջորջ Բուշի ելույթը, որտեղ մասնավորապես կարևորվում են Իրաքում անվտանգության ապահովման, կայունության հաստատման, տնտեսական զարգացման և ներազգային հաշտեցման խնդիրները:
Անդրադառնալով նախարար Սերժ Սարգսյանի` Իրաք այցելությանը, Պրն. Է. Գոդֆրեը բարձր գնահատեց Հայաստանի մասնակցությունը միջազգային խաղարարար առաքելություններին և մատնանշեց հայ խաղաղապահների կողմից ցուցաբերած բարձր պատրաստվածությունն ու պատասխանատվությունը:

Серж Саркисян принял временного поверенного в делах посольства США в РА
12-ого января с.г. секретарь Совета национальной безопасности при президенте Армении, министр обороны Серж Саркисян принял временного поверенного в делах посольства США в РА Энтони Годфри.В начале встречи стороны обменялись поздравлениями с Новым годом и Рождеством.
Э.Годфри в общих чертах представил сделанное 10 января обращение президента США Джорджа Буша к американскому народу по поводу новой стратегии в отношении Ирака. В обращении, в частности, подчеркивается важность обеспечения безопасности, установления стабильности, экономического развития и внутринационального примирения в Ираке.
Коснувшись визита министра обороны РА в Ирак, Энтони Годфри высоко оценил участие Армении в международных миротворческих миссиях и отметил высокий уровень подготовки и ответственности армянских миротворцев.