Հարվարդի համալսարանը շնորհակալություն է հայտնում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարին` մասնագիտական համագործակցության համար
29 Հունվարի, 2007 00:00Վերջերս ԱՄՆ Հարվարդի համալսարանը Ջ.Քենեդիի անվան Կառավարման դպրոցի Սևծովյան տարածաշրջանի անվտանգության ծրագրի կայքէջում (http://www.harvard-bssp.org/static/files/273/national_security_armenia_01_15_2007.pdf, SERZH SARGSYAN: National Security Strategy of Armenia)) հրապարակել է ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանի զեկույցը` Հայաստանի Ազգային Անվտանգության Ռազմավարության ծրագրի վերաբերյալ: Ազգային անվտանգության ռազմավարության միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահի նշված ելույթից բացի, Հարվարդը հրապարակել է նաև Հանձնաժողովի մեկամյա գործունեության` 2006թ. դեկտեմբերին Ազգային Ժողովում բաց քննարկման ներկայացված արդյունքը:
Պաշտոնական նամակում Հայաստանի Ազգային անվտանգության ռազմավարության միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Սերժ Սարգսյանին ուղղված շնորհակալական խոսքից բացի Հարվարդի համալսարանի` Սևծովյան տարածաշրջանի անվտանգության ծրագրի ղեկավարությունը նշում է նաև. «Ձեր ելույթի հրապարակման վերաբերյալ արձագանքները վկայում են վերջինիս հանդեպ ԱՄՆ–ում և այլ երկրներում մասնագիտական հետաքրքրության մասին: Հուսով ենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հարվարդի համալսարանի միջև արդեն գործող փոխհամագործակցությունը կարող է բերվել նոր մակարդակի: Պատիվ ունենք Ձեզ` ԱՄՆ Ձեր հերթական այցի ժամանակ, հրավիրել Հարվարդ` զեկույցով հանդես գալու»:

ГАРВАРДСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ БЛАГОДАРИТ МИНИСТРА ОБОРОНЫ АРМЕНИИ ЗА ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО
Недавно Гарвардский Университет США опубликовал на сайте Программы Безопасности Черноморского Региона Школы Государства имени Джона Кеннеди (http://www.harvard-bssp.org/static/files/273/national_security_armenia_01_15_2007.pdf, SERZH SARGSYAN: National Security Strategy of Armenia) доклад Секретаря Совета Национальной Безопасности при Президенте РА, Министра Обороны Сержа Саркисяна по проекту Стратегии Национальной Безопасности Армении). Кроме данного доклада Председателя Межведомственной комиссии по Стратегии национальной Безопасности РА, Гарвард опубликовал также продукт годичной деятельности Комиссии, в декабре представленный на открытое обсуждение в Национальном Собрании.
В официальном письме Руководства Программы Безопасности Черноморского Региона Гарвардского Университета Председателю Межведомственной комиссии по разработке Стратегии Национальной Безопасности г-ну Саркисяну наряду с благодарностью отмечено: "Отклики, полученные по публикации Вашего материала, свидетельствуют о большом профессиональном интересе к нему, имеющему место в Соединенных Штатах и других странах. Мы верим в то, что сотрудничество, которое мы уже имеем между Министерством Обороны Армении и Гарвардским Университетом, может быть продвинуто на новый уровень. Для нас будет честью, если во время Вашего очередного визита в США Вы сочтете возможным посетить Гарвард и сделать доклад."