Հարվարդի համալսարանը շնորհակալություն է հայտնում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարին` մասնագիտական համագործակցության համար
29 Հունվարի, 2007 00:00Վերջերս ԱՄՆ Հարվարդի համալսարանը Ջ.Քենեդիի անվան Կառավարման դպրոցի Սևծովյան տարածաշրջանի անվտանգության ծրագրի կայքէջում (http://www.harvard-bssp.org/static/files/273/national_security_armenia_01_15_2007.pdf, SERZH SARGSYAN: National Security Strategy of Armenia)) հրապարակել է ՀՀ նախագահին առընթեր ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանի զեկույցը` Հայաստանի Ազգային Անվտանգության Ռազմավարության ծրագրի վերաբերյալ: Ազգային անվտանգության ռազմավարության միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահի նշված ելույթից բացի, Հարվարդը հրապարակել է նաև Հանձնաժողովի մեկամյա գործունեության` 2006թ. դեկտեմբերին Ազգային Ժողովում բաց քննարկման ներկայացված արդյունքը:
Պաշտոնական նամակում Հայաստանի Ազգային անվտանգության ռազմավարության միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Սերժ Սարգսյանին ուղղված շնորհակալական խոսքից բացի Հարվարդի համալսարանի` Սևծովյան տարածաշրջանի անվտանգության ծրագրի ղեկավարությունը նշում է նաև. «Ձեր ելույթի հրապարակման վերաբերյալ արձագանքները վկայում են վերջինիս հանդեպ ԱՄՆ–ում և այլ երկրներում մասնագիտական հետաքրքրության մասին: Հուսով ենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հարվարդի համալսարանի միջև արդեն գործող փոխհամագործակցությունը կարող է բերվել նոր մակարդակի: Պատիվ ունենք Ձեզ` ԱՄՆ Ձեր հերթական այցի ժամանակ, հրավիրել Հարվարդ` զեկույցով հանդես գալու»:

Harvard University thanks Defense Minister of RA Serzh Sargsyan for professional cooperation
29 January, 2007 00:00The Harvard University recently has published the report of Mr. Serzh Sargsyan, Chairman, NSS Elaborations Interagency Commission, Secretary, National Security council to the president of RA, the Minister of Defense on the draft National Security Strategy on the website of the Black Sea Security Program of the government school after John Kennedy. (http://www.harvard-bssp.org/static/files/273/national_security_armenia_01_15_2007.pdf, SERZH SARGSYAN).
Besides, Harvard published the outcomes of the Intergovernmental Committee, during December 2006, on the National Security Strategy submitted to the open discussion in the National Assembly of RA.
In the official letter along with gratitude addressed to Mr. Serzh Sargsyan, the authorities of Black Sea Security Program of Harvard University noted: “The feedback to your report proves the high interest of the U.S.and other states to the published material. We believe that the cooperation existing between the RA Defense Ministry and the Harvard University can be lift up to a new level. It will be an honor for us if you pay a call to Harvard to make a report during you recurrent visit to the United States .”