2 Մայիսի, 2007 00:00Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության ազգային ռազմավարական հետազոտությունների ինստիտուտը (ՀՀ ՊՆ ԱՌՀԻ) հայտարարում է մրցույթ` Ինստիտուտի վերլուծական կենտրոնում հետևյալ թափուր պաշտոններն զբաղեցնելու համար`
1. Գիտնական-վերլուծաբան.
2. Թարգմանիչ:
Մրցույթին կարող են մասնակցել Հայաստանի Հանրապետության այն քաղաքացիները, ովքեր տիրապետում են հայերենին ու առնվազն երկու օտար լեզվի և բավարարում հետևյալ պահանջներին`
Գիտնական-վերլուծաբանի թափուր պաշտոնի համար.
ունեն գիտական աստիճան (գիտությունների դոկտոր, PhD, գիտությունների թեկնածու) կամ բարձրագույն մասնագիտական կրթություն` մագիստրոսի կամ դիպլոմավորված մասնագետի որակավորմամբ.
մասնագիտացած են տարածաշրջանի կամ տարածաշրջանում զգալի դերակատարում ունեցող երկրներից (Իրան, Թուրքիա, Ադրբեջան, Վրաստան, արաբական երկրներ, Ռուսաստանի Դաշնություն, ԱՄՆ) կամ կազմակերպություններից (ԱՊՀ, ՀԱՊԿ, Եվրամիություն, ՆԱՏՕ) որևէ մեկի ուղղությամբ, և տիրապետում են դրա պետական կամ պաշտոնական լեզվին (լեզուներից որևէ մեկին).
ունեն մասնագիտական աշխատանքային ստաժ.
ունեն ընտրված ուղղությամբ գիտական հրապարակումներ (մենագրություններ, հոդվածներ):
Թարգմանչի թափուր պաշտոնի համար.
ունեն բարձրագույն մասնագիտական կրթություն (մագիստրոսի կամ դիպլոմավորված մասնագետի որակավորմամբ).
ազատ տիրապետում են անգլերեն և ռուսերեն լեզուներին (այդ թվում` քաղաքագիտական և ռազմաքաղաքական տերմինաբանությանը).
ունեն մասնագիտական աշխատանքային ստաժ:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև 2007թ. մայիսի 16-ը ՀՀ ՊՆ ԱՌՀԻ ներկայացնել հետևյալ փաստաթղթերը`
1.դիմում (ձևը կարելի է ստանալ այստեղից կամ անմիջապես ԱՌՀԻ-ից).
2.անձնագրի և սոցիալական քարտի պատճենները.
3.գիտական աստիճանը կամ բարձրագույն մասնագիտական կրթությունը հաստատող պետական նմուշի դիպլոմի (վկայականի) և/կամ արտասահմանյան ուսումնական հաստատությունից ստացված, Հայաստանի Հանրապետությունում վավեր գիտական աստիճանի շնորհման մասին վկայականի ե/կամ ավարտական փաստաթղթի պատճենները:
4.ինքնակենսագրություն (լրացվում է տեղում).
5.աշխատանքային գրքույկի պատճենը կամ քաղվածք, կամ տեղեկանք աշխատանքային գործունեության մասին.
6.զինվորական գրքույկի պատճենը (զինապարտ լինելու դեպքում).
7.4 լուսանկար` 3x4 չափի:
2-րդ, 3-րդ, 6-րդ և 7-րդ կետերում նշված փաստաթղթերի պատճենները պետք է ներկայացվեն բնօրինակների հետ միասին, որոնք, համեմատվելուց և իսկությունը հաստատելուց հետո, վերադարձվում են:
Մրցույթի մասնակիցները ներկայացնում են իրենց հեղինակած (կամ համահեղինակած) գիտական հրապարակումները (մենագրություններ, հոդվածներ) կամ դրանց պատճենները (աղբյուրի առաջին էջի և բովանդակության պատճենների հետ միասին), ինչպես նաև այն թեմաների (ուղղությունների) ցանկը, որոնք, իրենց կարծիքով, առավել արդիական են և որոնց հետագա մշակման գործում (Ինստիտուտի գործունեության շրջանակներում) իրենք կարող են որոշակի ներդրում ունենալ:
Մրցույթի մասնակիցներն իրենց հայեցողությամբ կարող են ներկայացնել մասնագիտական գիտելիքներն ու գործնական կարողությունները հավաստող այլ փաստաթղթեր:
Փաստաթղթերն ընդունվում են ամեն օր ժ.11:00 - 16:00, բացի շաբաթ, կիրակի և ոչ աշխատանքային օրերից:
Հարցազրույցի փուլ անցնելու մասին մասնակիցները կտեղեկացվեն 2007թ. մայիսի 17-19-ին: Հարցազրույցը տեղի կունենա ՀՀ ՊՆ ԱՌՀԻ շենքում: Հարցազրույցի փուլում հաղթող ճանաչված մասնակիցները պետք է ներկայացնեն տեղեկանք բուժհիմնարկից` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2002 թվականի հունիսի 27-ի «Քաղաքացիական ծառայության պաշտոնում նշանակվելու դեպքում ծառայողական պարտականությունների կատարմանն ու լիազորությունների իրականացմանը խոչընդոտող հիվանդությունների ցանկը հաստատելու մասին» N 908-Ն որոշմամբ հաստատված ցանկում ներառված հիվանդություններից որևէ մեկով չտառապելու մասին:

2 Мая, 2007 00:00Институт Национальных стратегических исследований Министерства обороны Республики Армения (ИНСИ МО РА) объявляет конкурс на замещение следующих вакантных должностей в Аналитическом центре Института:
1. Ученый-аналитик
2. Переводчик
В конкурсе могут участвовать граждане Республики Армения, которые владеют армянским и по меньшей мере двумя иностранными языками и удовлетворяют следующим требованиям:
Для ученого-аналитика:
имеют научную степень (доктор наук, PhD, кандидат наук) или высшее специальное образование – с квалификацией магистра или дипломированного специалиста;
специализируются в направлении одной из региональных или играющих в регионе значительную роль стран (Иран, Турция, Азербайджан, Грузия, арабские страны, Российская Федерация, США) или организаций, и владеют ее государственным или официальным языком (одним из языков);
имеют профессиональный трудовой стаж;
имеют научные публикации (монографии, статьи) по выбранному направлению.
Для переводчика:
имеют высшее специальное образование (с квалификацией магистра или дипломированного специалиста);
свободно владеют английским и русским языками (в том числе – политологической и военно-политической терминологией);
имеют профессиональный трудовой стаж.
Для участия в конкурсе необходимо до 16-го мая 2007г. представить в ИНСИ МО РА следующие документы:
1.заявление (форму заявления можно получить здесь или непосредственно в ИНСИ);
2.копии паспорта и социальной карты;
3.копии диплома (свидетельства) государственного образца, и/или свидетельства (документа об окончании), полученного в зарубежном учебном заведении и действительного в Республике Армения, удостоверяющих научную степень и/или высшее специальное образование;
4.автобиография (заполняется на месте);
5.копия трудовой книжки или выписка, или справка о трудовой деятельности;
6.копия военного билета (для военнообязанных);
7.4 фотокарточки (3х4).
Копии документов, отмеченные в п.п. 2, 3, 6 и 7 должны быть представлены вместе с оригиналами, которые, после сравнения и проверки подлинности, возвращаются.
Участники конкурса представляют свои авторские (соавторские) научные публикации (монографии, статьи) или их копии (вместе с копиями первой страницы и содержания источника), а также список тех тем (направлений), которые, по их мнению, наиболее актуальны, и в деле разработки которых (в рамках деятельности Института) они могут иметь определенный вклад.
Участники конкурса могут по своему усмотрению представить также другие документы, удостоверяющие их профессиональные знания и деловые способности.
Документы принимаются ежедневно с 11:00 – 16:00, кроме субботы, воскресения и нерабочих дней. О прохождении в этап собеседования участники будут уведомлены 17–19-го мая. Собеседование состоится в здании ИНСИ МО РА.
Участники конкурса, признанные победителями на этапе собеседования, должны представить справку из медучреждения о том, что они не страдают одной из болезней, включенных в список, утвержденный решением Правительства Республики Армения № 908-Н от 27 июня 2007г. “Об утверждении списка болезней, препятствующих выполнению служебных обязанностей и исполнению полномочий при назначении на должность гражданской службы”.