Մասնակցում են ՀՀ ԶՈՒ ներկայացուցիչները
17 Հոկտեմբերի, 2007 00:00ՀՀ Պն ներկայացուցիչը ս.թ. հոկտեմբերի 22–ից նոյեմբերի 2–ը Հունաստանի բազմազգ խաղաղապահ գործողությունների վարժեցման կենտրոնում (ք. Կիլիկս) կմասնակցի Եվրոպայում սովորական զինված ուժերի (ԵՍԶՈՒ) պայմանագրի տեսուչների և ուղեկցողների դասընթացին:
Հոկտեմբերի 23–ից 25–ը Մոսկվա կմեկնի ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայության պետ –պաշտպանության նախարարի մամլո քարտուղար, գնդապետ Ս. Շահսուվարյանը` մասնակցելու ՀՀ ՊՆ և ՌԴ ՊՆ համագործակցության 2007թ. պլանով նախատեսված տեղեկատվության և հասարակության հետ կապերի հարցերով աշխատանքային խմբի հանդիպմանը:
ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ – մայոր Ա. Փայտյանի գլխավորած պատվիրակությունը ս.թ. հոկտեմբերի 24–ից 26–ը կմեկնի Գերմանիա` մասնակցելու Հեյդելբերգում կայանալիք «Ցամաքային ուժերի փոխակերպումը 21 – րդ դարում» թեմայով եվրոպական բանակների 15–րդ ամենամյա համաժողովին:

Пресс-секретарь министра обороны Армении примет участие в заседании рабочей группы в Москве
17 Октября, 2007 00:0023 октября начальник пресс-службы министерства обороны Республики Армения, пресс-секретарь министра обороны, полковник Сейран Шахсуварян отправится в Москву для участия в заседании рабочей группы оборонных ведомств Армении и России по вопросам информации и связей с общественностью.Проведение заседания предусмотрено планом сотрудничества министерств обороны Армении и России на 2007 год.
24 октября делегация министерства обороны Республики Армения во главе с заместителем начальника Главного штаба Вооруженных сил, генерал-майором Аршалуйсом Пайтяном отправится в Германию для участия в 15-ом ежегодном форуме европейских армий. Форум "Трансформация сухопутных войск в 21-м веке" пройдет в городе Хейдельберг.