Միքայել Հարությունյանն ընդունեց Հունաստանի գլխավոր շտաբի պետին
Ս.թ. հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանն ընդունեց պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Դիմիտրիոս Ղրափսասի գլխավորած պատվիրակությանը:Նախարար Միքայել Հարությունյանը, փաստելով հայ եւ հույն եղբայրական ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամական հարաբերությունները, ողջունեց Հունաստանի պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան:
Անդրադառնալով երկկողմ հարաբերությունների համատեքստում ռազմատեխնիկական համագործակցության ներկա վիճակին` կողմերը նշեցին, որ ունեն հնարավորություն և, ամենակարևորը, ցանկություն` խորացնելու այդ համագործակցությունը:
Գեներալ Դիմիտրիոս Ղրափսասը գոհունակություն հայտնեց հունական ստորաբաժանման կազմում Կոսովոյում խաղարարար առաքելություն իրականացնող հայկական խաղաղապահ դասակի մասնագիտական բարձր պատրաստվածության համար:
Իր հերթին նախարար Մ.Հարությունյանը բարձր գնահատելով խաղարար գործունեությանը հունական կողմի ցուցաբերած աջակցությունը, ներկայացրեց առաջիկայում այս ոլորտում նախատեսվող ծրագրերը: Հանդիպան վերջում անդրադարձ եղավ մեր երկրի զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին:

Микаел Арутюнян принял начальника Генерального штаба национальной обороны Греции
23 октября министр обороны Республики Армения Микаел Арутюнян принял делегацию во главе с начальником Генерального штаба национальной обороны Греции, генералом Димитриосом Грапсасом.В начале встречи Микаел Арутюнян приветсвовал визит делегации Генерального штаба ВС Греции и отметил, что братские народы двух стран имеют многовековую традицию добрососедских отношений.
В контексте двухстононних отношений стороны обсудили нынешнее состояние военно-технического сотрудничества. Было отмечено, что для углубления этого сотрудничества у Армении и Греции имеются не только возможности, но и, самое важное, желание.
Генерал Димитриос Грапсас выразил удовлетвоерние высоким уровнем профессиональной подготовки взвода армянских миротворцев, осуществляющих миротворческую миссию в составе греческого контингента в Косово.
Микаел Арутюнян, в свою очередь, высоко оценив содейтсвие греческой стороны в миротворческой деятельности, представил программы, предусмотренные в этой сфере. В завершении встречи стороны обсудили реформы, осуществляемые в Вооруженных силах Армении.