Միքայել Հարությունյանն ընդունեց Հունաստանի գլխավոր շտաբի պետին
Ս.թ. հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանն ընդունեց պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Դիմիտրիոս Ղրափսասի գլխավորած պատվիրակությանը:Նախարար Միքայել Հարությունյանը, փաստելով հայ եւ հույն եղբայրական ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամական հարաբերությունները, ողջունեց Հունաստանի պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան:
Անդրադառնալով երկկողմ հարաբերությունների համատեքստում ռազմատեխնիկական համագործակցության ներկա վիճակին` կողմերը նշեցին, որ ունեն հնարավորություն և, ամենակարևորը, ցանկություն` խորացնելու այդ համագործակցությունը:
Գեներալ Դիմիտրիոս Ղրափսասը գոհունակություն հայտնեց հունական ստորաբաժանման կազմում Կոսովոյում խաղարարար առաքելություն իրականացնող հայկական խաղաղապահ դասակի մասնագիտական բարձր պատրաստվածության համար:
Իր հերթին նախարար Մ.Հարությունյանը բարձր գնահատելով խաղարար գործունեությանը հունական կողմի ցուցաբերած աջակցությունը, ներկայացրեց առաջիկայում այս ոլորտում նախատեսվող ծրագրերը: Հանդիպան վերջում անդրադարձ եղավ մեր երկրի զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին:

Michael Harutyunyan hosted the Chief of the Hellenic National Defense General Staff
On October 23.2007 Armenian Defense Minister Michael Harutyunyan received the delegation headed by the Chief of the Hellenic National Defense General Staff, General Dimitrios Grapsas.Highlight the centuries-old friendly relations among Armenian and Greek peoples, Minister Michael Harutyunyan welcomed the visit of the official delegation headed by the Chief of the Hellenic National Defense General Staff, General Dimitrios Grapsas to Armenia.
Turning to the current state of military-technical cooperation in the context of bilateral relations, the parties noted that they have the will and opportunity to deepen this cooperation.
General Dimitrios Grapsas expressed appreciation for the high efficiency of the Armenian peacekeeping troop carrying out mission in Kosovo under the Greek division.
In his turn, Minister M.Harutyunyan highly appreciated the assistance of the Greek side in the peacekeeping mission and presented the future programs in this sphere.