Մ.Հարությունյանն ընդունեց ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
Ս.թ. դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանն ընդունեց ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ջոզեֆ Փենինգթոնի գլխավորած պատվիրակությանը:Հանդիպման սկզբում նախարարը շնորհավորեց Ջոզեֆ Փենինգթոնին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, հույս հայտնեց, որ երկու երկրնեի միջև համագործակցությունն էլ ավելի կընդլայնվի վերջինիս պաշտոնավարման ընթացքում:
Կարևորելով ՀՀ կառավարության և պաշտպանության նախարարության հետ համագործակցությունը, Ջոզեֆ Փենինգթոնը պատրաստակամություն հայտնեց շարունակել ԱՄՆ աջակցությունը ԱԳԳԾ շրջանակներում իրականացվող գործընթացներին:
Խոսելով ԼՂՀ խնդրի կարգավորման մասին, Ջոզեֆ Փենինգթոնը փաստեց, որ ԱՄՆ-ը շարունակելու է լիակատար աջակցություն ցուցաբերել Մինսկի խմբին` ամերիկյան համանախագահի միջոցով, որն ի դեպ, չնայած Ադրբեջանի կողմից վերջին շրջանում հաճախակի հնչող ռազմատենչ հայտարարությունների, հստակ նշել է ԱՄՆ-ի դիքորոշումը. այն է` խնդրի` ռազմական ճանապարհով լուծման բացառում:
Հանդիպման վերջում կողմերն անդրադարձան հայ-ամերիկյան ռազմական համագործակցության ներկա վիճակին, խոսեցին հետագա անելիքների մասին:

15 December, 2007 00:00
On December 15, 2007 RA Defense Minister received the delegation headed by US Chargé d´Affairs in Armenia Joseph Pennington. At the beginning of the meeting the Minister congratulated Joseph Pennington on assuming office and expressed hope that the cooperation between the two countries will further enlarge during the latter’s tenure in office.
Stressing the importance of cooperation with RA Government and the Defense Ministry, Joseph Pennington expressed willingness to uphold the US assistance to the programs implemented in the framework of the Individual Partnership Action Plan.
Speaking about the Karabakh conflict settlement, Joseph Pennington stated that the US will continue rendering full support to the Minsk Group via its Co-Chair, who has made clear the position of the United States: the military solution to the issue is excluded.
At the end of the meeting the parties turned to the current state of Armenian-American military cooperation.