ՀՀ օդային տարածքը ադրբեջանական ՌՕՈՒ-ի կողմից խախտելու վերաբերյալ լուրերը կեղծ են
15 Փետրվարի, 2008 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ օդային տարածքը ադրբեջանական ՌՕՈՒ-ի կողմից խախտելու վերաբերյալ լուրերը կեղծ են:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Մ.Հարությունյանն այս առիթով հայտարարել է, որ Հայաստանն ունի տարածաշրջանում ամենաժամանակակից ՀՕՊ համակարգը, որը որևէ երկրի թույլ չի տա խախտել մեր սահմանները: Նախարարը միաժամանակ նշել է, որ ադրբեջանական կողմը զորավարժություններ է անցկացնում, ինչի պատճառով վերջին շաբաթվա ընթացքում ադրբեջանական ավիացիայի թռիչքները դարձել են հաճախակի:

15 February, 2008 00:00RA Defense Minister Michael Harutyunyan during the meeting with journalists said that the information about Azeri military airplane entering the territory of Armenian air border does not correspond the reality. Armenian anti air defense system would not allow any country to enter the border line of the RA without permission.
Minister stated that Armenia has the most modern technologies on air military aspect in the region, and that Azeri airplanes became more active in recent days due to general military exercises carried out by Azeri side.