Ս.Օհանյանն ընդունեց ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարին
10 Հունիսի, 2008 00:00Ս.թ. հունիսի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար-դեսպան Սերգեյ Կապինասի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարարը ողջունեց դեսպանին` և հույս հայտնելով, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում կարձանագրվեն նորանոր հաջողություններ:
Հանդիպման սկզբում կողմերն անդրադարձան այլընտրանքային զինվորական ծառայության և պաշտպանական բարեփոխումների շրջանակներում ՀՀ զինված ուժերում ժողովրդավարական վերահսկողության գործուն մեխանիզմների կատարելագործման խնդիրներին, ինչպես նաև քննարկեցին ՀՀ-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրում արտացոլված զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանությանը վերաբերող հարցեր:
Կողմերը խոսեցին նաև զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների, մասնավորապես քաղաքացիական հատուկ ծառայության ներդրման, քաղաքացիական վերահսկողության, զինված ուժերը քաղաքական գործընթացներից զերծ պահելու մասին:
Հանդիպման ավարտին դեսպան Կապինասը շնորհակալություն հայտնեց նախարարին` ԵԱՀԿ գրասենյակի հետ արդյունավետ համագործակցության համար:

RA Defense Minister received the Head of the OSCE Office in Yerevan
10 June, 2008 00:00On June 10, 2008 RA Defense Minister Seyran Ohanyan received the delegation headed by Ambassador Sergey Kapinos, the Head of the OSCE Office in Yerevan.
The Minister greeted the guest and expressed hope that new achievements will be registered during his tenure in office.
At the beginning of the meeting the parties turned to issue of improving the mechanisms of public control in the Armed Forces in the framework of defense reforms and discussed issues connected with the human rights protection in the Armed Forces reflected in the Armenia-NATO Individual Partnership Action Plan.
The parties spoke about the reforms under way in the Armed Forces, especially the implementation of special civil service, civil control to keep the Armed Forces away from political forces.
At the end of the meeting Ambassador S. Kapinos thanked the Minister for the successful cooperation with the OSCE Office.