Ս.ՕՀԱՆՅԱՆԸ ՀԱՆԴԻՊԵՑ Ա.ՍԵՐԴՅՈՒԿՈՎԻ ՀԵՏ
ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՌԴ պաշտպանության նախարարության միջև ռազմական համագործակցության 2008թ. ծրագրի համաձայն ս.թ. հունիսի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնեց Ռուսաստանի Դաշնություն:Այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարն այսօր հանդիպեց ՌԴ պաշտպանության նախարար Անատոլի Սերդյուկովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին տարածաշրջանային անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող մի շարք հարցեր, մտքեր փոխանակեցին երկու երկրների պաշտպանական ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ:
Կողմերն անդրադարձան նաև հայ-ռուսական ռազմական, ռազմատեխնիկական և ռազմակրթական համագործակցության խնդիրներին, ինչպես նաև այս բնագավառներում ձեռքբերումներին:
Երկու երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպում-առանձնազրույցին զուգահեռ տեղի ունեցավ նաև հանդիպում պատվիրակությունների կազմով, որի ընթացքում, նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակներում, քննարկվեցին երկկողմ ռազմական համագործակցության խնդիրներ:

17 June, 2008 00:00In compliance with the 2008 program of military cooperation between the Ministries of Defense of Armenia and Russia, on June 16 the delegation headed by RA Defense Minister Seyran Ohanyan left for the Russian Federation for a two-day working visit.
In the framework of the visit RA Defense Minister today met with the Defense Minister of Russia Anatoly Serdyukov.
During the meeting the parties discussed a number of issues related to regional security and stability and exchanged views on defense reforms implemented in both countries.
The parties turned to issues of Armenian-Russian military, military-technical and military-educational cooperation, as well as the achievements in the sphere.