Ս.ՕՀԱՆՅԱՆԸ ՀԱՆԴԻՊԵՑ Ա.ՍԵՐԴՅՈՒԿՈՎԻ ՀԵՏ
ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՌԴ պաշտպանության նախարարության միջև ռազմական համագործակցության 2008թ. ծրագրի համաձայն ս.թ. հունիսի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնեց Ռուսաստանի Դաշնություն:Այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարն այսօր հանդիպեց ՌԴ պաշտպանության նախարար Անատոլի Սերդյուկովի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին տարածաշրջանային անվտանգությանն ու կայունությանն առնչվող մի շարք հարցեր, մտքեր փոխանակեցին երկու երկրների պաշտպանական ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ:
Կողմերն անդրադարձան նաև հայ-ռուսական ռազմական, ռազմատեխնիկական և ռազմակրթական համագործակցության խնդիրներին, ինչպես նաև այս բնագավառներում ձեռքբերումներին:
Երկու երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպում-առանձնազրույցին զուգահեռ տեղի ունեցավ նաև հանդիպում պատվիրակությունների կազմով, որի ընթացքում, նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակներում, քննարկվեցին երկկողմ ռազմական համագործակցության խնդիրներ:

Министр обороны Армении встретился с Анатолием Сердюковым
17 Июня, 2008 00:00Согласно программе военного сотрудничества между министерством обороны Республики Армения и министерством обороны Российской Федерации делегация во главе с министром обороны РА Сейраном Оганяном 16 июня с двухдневным рабочим визитом отправилась в Москву.
17 июня в рамках визита Сейран Оганян встретился с министром обороны РФ Анатолием Сердюковым.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы армяно-российского военного сотрудничества.
Собеседники затронули вопросы региональной безопасности и стабильности, обменялись мнениями относительно проводимых в оборонных сферах двух стран реформ.
Стороны также затронули вопросы военного, военно-технического и военно-образовательного сотрудничества, а также достижения в данной сфере.
Параллельно со встречей министров состоялось также заседание делегаций в расширенном составе, в ходе которой были обсуждены вопросы двустороннего военного сотрудничества, в рамках достигнутых раннее договоренностей.