Ս.Օհանյանն ընդունեց Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Ս.թ. հուլիսի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանն ընդունեց ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան, տիկին Րինա Պանդեյին:Հանդիպման սկզբում Ս.Օհանյանն իր խորին ցավակցությունը հայտնեց դեսպանին ս.թ. հուլիսի 7-ին Քաբուլում Հնդկաստանի դեսպանատան մոտ տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության հետևանքով զոհված Հնդկաստանի քաղաքացիների կապակցությամբ` խստիվ դատապարտելով այդ վայրագ գործողությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձան երկու երկրների միջև իրականացվող քաղաքական, առևտրատնտեսական, մշակութային և կրթական երկկողմ համագործակցությանը` ընդգծելով այդ համագործակցությունը հատկապես ռազմաարդյունաբերական և պաշտպանական ոլորտներում սկսելու անհրաժեշտությունը: Ս.Օհանյանը նշեց, որ Հայաստան-Հնդկաստան բարեկամական հարաբերություններն արժևորվում են նաև նրանով, որ դրանք արտահայտում են պատմական ավանդույթները շարունակելու մեր երկու ժողովուրդների ձգտումը:
Նախարարը կարևորեց նաև համագործակցությունը ռազմաուսումնական բնագավառում` ընդգծելով առկա լայն հնարավորությունները: Ի դեպ, ՀՀ զինված ուժերի սպայակազմին հնարավորություն է ընձեռվել Հնդկաստանում անգլերեն լեզու ուսանել` Հնդկաստանի տեխնիկական և տնտեսական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում:
Հանդիպման ավարտին կողմերը հույս հայտնեցին, որ հայ-հնդկական հարաբերություններն ու բարեկամական կապերն էլ ավելի կամրապնդվեն` համագործակցության նոր` այդ թվում նաև ռազմական, ոլորտներ ընդգրկելով:

On July 15, 2008 RA Defense Minister Seyran Ohanyan received the Ambassador extraordinary and Plenipotentiary of India to , Mrs. Rina Pandey.
At the beginning of the meeting Seyran Ohanyan extended his deep condolences on the death of Indian citizens as a result of the terrorist act at the Indian Embassy in Kabul on July 7. The parties turned to the political, trade-economic and educational cooperation between the two countries, stressing the necessity of launching cooperation in the military and defense fields. Seyran Ohanyan noted that the Armenia-India ties are valuable also because these reflect the aspiration of our peoples to continue the historic traditions. The Minister stressed the importance of cooperation in the military-educational sphere, underscoring the existing broad opportunities. Officers of the Armed Forces of the Republic of Armenia have been provided the opportunity to study English in India within the framework of the technical and economic cooperation program of India. At the end of the meeting the parties expressed hope that the Armenian-Indian friendly relations and friendly ties will reinforce, embracing new spheres.