9 Օգոստոսի, 2008 00:00ՀՀ ՊՆ մամլո ծառայությունը տեղեկացնում է, որ վրացական և ադրբեջանական զանգվածային լրատվամիջոցների կողմից տարածված հայտարարությունը, թե իբր վրացական ավիաբազաների վրա հարձակումներն իրականացրել են ՀՀ-ում տեղակայված ռուսական 102-րդ ավիաբազայի ինքնաթիռները, չի համապատասխանում իրականությանը:
Հայաստանում տեղակայված ռուսական բազայում չկան ռմբակոծիչներ, այլ միայն թեթև կործանիչներ, որոնք ի վիճակի չեն ռմբակոծություն կատարել:

9 Августа, 2008 00:00Пресс-служба министерства обороны РА опровергает заявления грузинских и азербайджанских СМИ, в которых сообщается, что якобы, авианалеты на грузинские авиабазы осуществлялись с российской 102-ой военной авиабазы, дислоцирующийся на территории РА.
На российской военной базе в Армении нет бомбардировщиков, а лишь легкие истребители, которые не в состоянии бомбить.