Ս.Օհանյանն ընդունեց Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Ս.թ. օգոստոսի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանն ընդունեց ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռևազ Գաչեչիլաձեին` վերջինիս խնդրանքով` նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Մուրթազ Գուջեջիանիին ներկայացնելու նպատակով:Հանդիպման սկզբում Ս.Օհանյանն իր խորին ցավակցությունը հայտնեց դեսպանին` վերջին իրադարձությունների անմեղ զոհերի կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձան ս.թ. օգոստոսի 18-ից 22-ը ՀԱՊԿ շրջանակներում Հայաստանում անցկացվելիք «Ռուբեժ 2008» զորավարժության 3-րդ և 4-րդ փուլերին, որին Վրաստանը մասնակցում է դիտորդի կարգավիճակով:
Ռ.Գաչեչիլաձեն իր խոսքում ևս մեկ անգամ փաստեց, որ վրացական և ադրբեջանական զանգվածային լրատվամիջոցների կողմից վերջերս տարածված հայտարարությունը, թե իբր Վրաստանի վրա հարձակումներն իրականացրել են ՀՀ-ում տեղակայված ռուսական ավիաբազայի ինքնաթիռները, չի համապատասխանում իրականությանը:
Իր հերթին Ս.Օհանյանը հավաստիացրեց դեսպանին, որ Հայաստանի տարածքը որպես ռազմահենադաշտ չի օգտագործվի Վրաստանի դեմ ռազմական գործողություններ իրականացնելու նպատակով` հույս հայտնելով, որ ուղիներ կգտնվեն Վրաստանում իրադրությունը կարգավորելու ուղղությամբ:

S. Ohanyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia
On August 12, 2008 Armenian Defence Minister S.Ohanyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia Revaz Gachechiladze, to represent the newly appointed military Attaché, Colonel Murtaz Gujegiani.At the beginning of the meeting S.Ohanyan extended deep condolences on the death of innocent people due to the recent events.
During the meeting the parties referred to the 3-rd and the 4-th phases of the military exercises “Rubezh 2008” to be held in Armenia within the framework of CSTO from August 18 to 22, 2008, where Georgian Military Attaché could participate as an observer.
Ambassador R.Gachechiladze stated once again that the information on the alleged attack on Georgia by Russian aircrafts based in Armenia recently spread by Georgian and Azerbaijani Mass Media, doesn’t correspond to the reality.
In his turn S.Ohanyan assured the Ambassador that Armenian territory will not be used as a bridge-head for launching operations against Georgia, expressing hope, that ways will be found towards the regulation of situation in Georgia.