24 Հոկտեմբերի, 2008 00:00Ս.թ. հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Կոսովո` հանդիպելու բազմազգ դիվիզիայի հունական գումարտակի կազմում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող հայկական զորախմբի հետ:
Այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպում կունենա հունական գումարտակի հրամանատարության, ինչպես նաև Կոսովոյի ուժերի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Գուեսիպե Գայի հետ:
Ս.թ. հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կվերադառնա Երևան:

Seyran Ohanyan is leaving for Kosovo
24 October, 2008 00:00On October 29, 2008 the delegation headed by the Defense Minister of Armenia Seyran Ohanyan is leaving for Kosovo for a two-day working visit. Within the framework of the visit Seyran Ohanyan will meet Armenian servicemen, who are carrying out a peacekeeping mission within the Greek division of the coalition forces.
RA Defense Minister will have a meeting with the command of the Greek division and the Commander of the International Kosovo Force Giuseppe Gay.
On October 30 2008 the delegation headed by the Defense Minister of Armenia Seyran Ohanyan will return back to Armenia.