Ս.Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնեց Թբիլիսի
11 Նոյեմբերի, 2008 00:00Ս.թ. նոյեմբերի 11-ին, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը` Վրաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ Կեզերաշվիլու հրավերով, երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնեց Թբիլիսի:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ Վրաստանի Հանրապետության վարչապետ Գրիգոլ Մգալոբլիշվիլու, պաշտպանության նախարար Դավիթ Կեզերաշվիլու, արտաքին գործերի նախարար Եկատերինա Տկեշելաշվիլու, Խորհրդարանի` պաշտպանության և անվտանգության հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեորգի Տարգամաձեի հետ:
Ս.Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի նաև «Հերոսների» հրապարակ` ծաղկեպսակ դնելու Վրաստանի անկախության, տարածքային ամբողջականության և միասնության համար ընկած հերոսների հուշահամալիրին, ապա և` «Սվետիցխովելի» տաճար:
Իսկ Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատանը պատվիկրակությունը հանդիպում կունենա Վրաստանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գ.Սիլվանյանի հետ:
Ս.թ. նոյեմբերի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կվերադառնա Հայաստան:

Delegation headed by S. Ohanyan left for Georgia
11 November, 2008 00:00On November 11, 2008 the delegation headed by the Minister of Defense of the Republic of Armenia Mr. Seyran Ohanyan left for Georgia for a two-day official visit at the invitation of the Defense Minister of Georgia David Kezerashvili.
During the visit Armenian delegation intending to have meetings with the Prime Minister of Georgia Grigol Mgaloblishvili, Defense Minister David Kezerashvili, Foreign Minister Ekaterina Tkeshelashvili, Chairman of the Parliamentary Standing Committee on Defense and Security Georgy Targamadze.
The delegation headed by Seyran Ohanyan will visit the Heroes’ Square to lay a wreath at the memorial to the heroes that fell for the sake of Georgia’s independence, territorial integrity and unity.
At the Armenian Embassy in Georgia the Armenian delegation will meet with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to Georgia Hrach Silvanyan.