Ս.Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնեց Թբիլիսի
11 Նոյեմբերի, 2008 00:00Ս.թ. նոյեմբերի 11-ին, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը` Վրաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ Կեզերաշվիլու հրավերով, երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնեց Թբիլիսի:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ Վրաստանի Հանրապետության վարչապետ Գրիգոլ Մգալոբլիշվիլու, պաշտպանության նախարար Դավիթ Կեզերաշվիլու, արտաքին գործերի նախարար Եկատերինա Տկեշելաշվիլու, Խորհրդարանի` պաշտպանության և անվտանգության հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեորգի Տարգամաձեի հետ:
Ս.Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի նաև «Հերոսների» հրապարակ` ծաղկեպսակ դնելու Վրաստանի անկախության, տարածքային ամբողջականության և միասնության համար ընկած հերոսների հուշահամալիրին, ապա և` «Սվետիցխովելի» տաճար:
Իսկ Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատանը պատվիկրակությունը հանդիպում կունենա Վրաստանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գ.Սիլվանյանի հետ:
Ս.թ. նոյեմբերի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը կվերադառնա Հայաստան:

Делегация во главе с министром обороны Армении отправилась в Грузию
11 Ноября, 2008 00:00Сегодня делегация во главе с министром обороны Армении Сейраном Оганяном по приглашению министра обороны Грузии Давида Кезерашвили отправилась в Тбилиси.
Во ходе визита планируются также встречи с премьер-министром Грузии Григолом Мгалоблишвили, министром иностранных дел Грузии Екатериной Ткешелашвили, председателем постоянной комиссии Парламента по вопросам обороны и безопасности Георгием Таргамадзе.
Делегация Армении посетит храм «Светицховели» и Площадь Героев, чтобы возложить венок у памятника героям, положившим жизни за свободу, территориальную целостность и единство Грузии.
В посольстве Армении в Грузии делегация встретится с чрезвычайным и полномочным послом Армении в Грузии Г. Силваняном.