Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցության ընթացքին և զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցեր
22 Ապրիլի, 2026 13:44Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո մեկնարկել է Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարների առանձնազրույցը, որը շարունակվել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով։
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Վրաստանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Սմբատյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցության ընթացքին և զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցեր։
Կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի։

Были обсуждены вопросы, касающиеся хода и перспектив развития двустороннего сотрудничества в сфере обороны
22 Апреля, 2026 13:44После торжественной церемонии встречи министра обороны РА Сурена Папикяна в министерстве обороны Грузии состоялась беседа министров обороны Армении и Грузии, которая продолжилась в расширенном составе делегаций.
На встрече присутствовал также чрезвычайный и полномочный посол Армении в Грузии Ашот Смбатян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся хода и перспектив развития двустороннего сотрудничества в сфере обороны.
Стороны затронули также ряд вопросов, касающихся региональной безопасности.