Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցության ընթացքին և զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցեր
22 Ապրիլի, 2026 13:44Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո մեկնարկել է Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարների առանձնազրույցը, որը շարունակվել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով։
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Վրաստանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Սմբատյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցության ընթացքին և զարգացման հեռանկարներին վերաբերող հարցեր։
Կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի։

Issues related to the process and development prospects of bilateral cooperation in the defence sector were discussed
22 April, 2026 13:44After the welcoming ceremony of the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan, a private meeting between the Ministers of Defence of Armenia and Georgia was launched, which continued with an expanded delegation at the Ministry of Defence of Georgia.
The meeting was also attended by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to Georgia Ashot Smbatyan.
During the meeting, issues related to the process and development prospects of bilateral cooperation in the defence sector were discussed.
The parties also discussed a number of issues related to regional security.