Սուրեն Պապիկյանը Բրյուսելում հանդիպել է ԵՄ պաշտպանության և տիեզերքի հարցերով հանձնակատարի հետ
13 Մարտի, 2026 13:30Մարտի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Բրյուսելում հանդիպել է ԵՄ պաշտպանության և տիեզերքի հարցերով հանձնակատար Անդրիուս Կուբիլիուսի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում համագործակցության հնարավորություններին և զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Suren Papikyan met with the EU Commissioner for Defence and Space Andrius Kubilius in Brussels
13 March, 2026 13:30On March 13, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the EU Commissioner for Defence and Space Andrius Kubilius in Brussels.
During the meeting, the possibilities and development prospects of cooperation in the defence sector, as well as a number of issues related to regional and international security were discussed.