Հնդկաստանի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետն այցելել է ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիա
2 Փետրվարի, 2026 19:31
Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում Հնդկաստանի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Անիլ Չաուհանն այսօր այցելել է ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիա:
Այցի ընթացքում գեներալ Անիլ Չաուհանին ներկայացվել են ակադեմիայի կառուցվածքը, կրթական ծրագրերը, կուրսանտների մասնագիտական պատրաստման առանձնահատկությունները։
Ռազմական ակադեմիայում Հնդկաստանի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետ Անիլ Չաուհանը մասնակցել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների լաբորատորիայի և հեռավար ուսուցման կենտրոնի բացման արարողությանը։
Այնուհետև գեներալ Անիլ Չաուհանն այցելել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան, հանդիպել համալսարանի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ, ծանոթացել համալսարանի գործունեության հիմնական ուղղություններին, հանդես եկել դասախոսությամբ։

Chief of the Defence Staff of the Indian Armed Forces visited the Vazgen Sargsyan Military Academy of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia
2 February, 2026 19:31
As part of his official visit to Armenia, Chief of the Defence Staff of the Indian Armed Forces, General Anil Chauhan, today visited the Vazgen Sargsyan Military Academy of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia.
During the visit, General Anil Chauhan was introduced to the academy's structure, educational programs, and the specifics of cadets' professional training.
At the Military Academy, Chief of the Defence Staff of the Indian Armed Forces, Anil Chauhan, attended the opening ceremony of the Information Technology Laboratory and the Distance Learning Center.
Then, General Anil Chauhan visited the National Defence Research University of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, met with the university's leadership and teaching staff, got acquainted with the main directions of the university's activities, and delivered a lecture.