Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ԱՄՆ պաշտպանական անվտանգության համագործակցության գործակալության տնօրենի հետ
14 Հոկտեմբերի, 2025 20:30ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հոկտեմբերի 14-ին հանդիպել է ԱՄՆ պաշտպանական անվտանգության համագործակցության գործակալության տնօրեն Մայքլ Միլլերի հետ:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ԱՄՆ գործընկերության շրջանակում ՀՀ պաշտպանական բարեփոխումների աջակցության նպատակով իրականացվող ծրագրերին վերաբերող հարցեր:
Կողմերը պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել նոր նախաձեռնությունների վերաբերյալ:

Suren Papikyan met with Michael Miller, Director of the U.S. Defense Security Cooperation Agency
14 October, 2025 20:30On October 14, Minister of Defense of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with Michael Miller, Director of the U.S. Defense Security Cooperation Agency.
During the meeting, the sides discussed issues related to programs implemented within the framework of the Armenia–U.S. defense partnership aimed at supporting Armenia’s defense reforms.
The parties also reached agreements on the implementation of new initiatives.