Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
9 Հոկտեմբերի, 2025 15:20Հոկտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին՝ Հայաստանում իր առաքելությունն ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով ձեռքբերումներ Հայաստանի ու Միացյալ Թագավորության միջև համագործակցության ամրապնդման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ՄԹ համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Suren Papikyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to the Republic of Armenia
9 October, 2025 15:20On October 9, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to the Republic of Armenia, Alexandra Cole.
The Minister of Defence congratulated the Ambassador on the commencement of her diplomatic mission in Armenia and wished her success in further strengthening cooperation between Armenia and the United Kingdom.
During the meeting, the parties discussed issues related to Armenia-UK defence cooperation, as well as a range of topics concerning regional and international security.