Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը մասնակցում է Եվրոպայի ցամաքային զորքերի հրամանատարության համաժողովին
16 Հուլիսի, 2025 13:03ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության հրավերով՝ հուլիսի 14-ից Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը՝ Եվրոպայի ցամաքային զորքերի հրամանատարության համաժողովին մասնակցելու համար:
Համաժողովի շրջանակում ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ Պիեռ Շիլլի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի զինված ուժերի համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը նաև մի շարք ոչ պաշտոնական հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ և եվրոպական բանակների ցամաքային զորքերի բարձրաստիճան զինվորականների հետ:

Lieutenant General Edward Asryan participates in the LANDEURO Conference
16 July, 2025 13:03On July 14, by the invitation of the United States European Command, the First Deputy Minister of Defence-Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Lieutenant General Edward Asryan, has visited the Federal Republic of Germany to participate in the LANDEURO Conference.
In the framework of the conference, Lieutenant General Asryan held a working meeting with the Chief of Staff of the French Army, General Pierre Schill. The issues related to cooperation between the Armenian and French Armed Forces were discussed.
Additionally, Lieutenant General Asryan engaged in a series of informal discussions with senior military officials from the Land Forces of the United States and various European countries.