Ճանաչողական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում է գտնվելու Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակությունը
9 Հունիսի, 2025 15:23Հունիսի 9-13-ը ճանաչողական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում է գտնվելու Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակությունը՝ գեներալ-մայոր Սամարթ Նագարի գլխավորությամբ:
Հունիսի 9-ին ՊՆ վարչական համալիրում պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը:
ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը քոլեջի պատվիրակությանը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

The delegation from the National Defence College of India is paying a study visit to the Republic of Armenia
9 June, 2025 15:23From June 9 to 13 the delegation from the National Defence College of India, headed by Major General Samarth Nagar, is paying a study visit to the Republic of Armenia.
On June 9, the First Deputy Minister of Defence-Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Lieutenant General Edward Asryan received the delegation at the Ministry of Defence.
During the meeting, Lieutenant General Edward Asryan briefed the delegation on the ongoing reforms within the Armed Forces of the Republic of Armenia.
The sides also exchanged views on issues related to regional and international security.