Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանին ընդունել է Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասը
22 Մայիսի, 2025 18:45Կիպրոսի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանին ընդունել է Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Կիպրոս համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերն անդրադարձել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:

Генерал-лейтенанта Эдварда Асряна принял министр обороны Кипра Василис Пальмас
22 Мая, 2025 18:45В рамках официального визита в Республику Кипр первого заместителя министра обороны РА, начальника Генштаба ВС, генерал-лейтенанта Эдварда Асряна принял министр обороны Кипра Василис Пальмас.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества Армения-Кипр в сфере обороны.
Стороны также затронули вопросы сотрудничества в трехстороннем формате Армения-Греция-Кипр в сфере обороны, а также ряд вопросов региональной и международной безопасности.