ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով Կիպրոսի Հանրապետությունում է
22 Մայիսի, 2025 17:10ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով Կիպրոսի Հանրապետությունում է՝ Կիպրոսի ազգային գվարդիայի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Գեորգիոս Ցիցիկոստասի հրավերով:
Մայիսի 22-ին տեղի է ունեցել գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ պատվոպահակայինների և զինվորական նվագախմբի մասնակցությամբ:
Հնչել են Հայաստանի և Կիպրոսի պետական օրհներգերը:
Դիմավորման արարողությունից հետո ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը և Կիպրոսի ազգային գվարդիայի գլխավոր շտաբի պետ Գեորգիոս Ցիցիկոստասը քննարկել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Կիպրոս համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։

Делегация во главе с первым заместителем министра обороны РА, начальником ГШ ВС, генерал-лейтенантом Эдвардом Асряном, находится с официальным визитом в Республике Кипр
22 Мая, 2025 17:10Делегация во главе с первым заместителем министра обороны РА, начальником ГШ ВС, генерал-лейтенантом Эдвардом Асряном, находится с официальным визитом в Республике Кипр по приглашению начальника Генерального штаба Национальной гвардии Кипра, генерал-лейтенанта Георгиоса Цицикостаса.
22 мая состоялась торжественная церемония встречи генерал-лейтенанта Эдварда Асряна с участием почетного караула и военного оркестра.
Прозвучали государственные гимны Армении и Кипра.
После церемонии встречи начальник Генштаба ВС Армении Эдвард Асрян и начальник Генерального штаба национальной гвардии Кипра Георгиос Цицикостас обсудили ряд вопросов, касающихся сотрудничества Армения-Кипр в сфере обороны.