Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՉԺՀ նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
21 Մայիսի, 2025 15:10Մայիսի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լի Սինվեյին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ՝ մաղթելով ձեռքբերումներ Հայաստանի ու Չինաստանի միջև համագործակցության ամրապնդման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Չինաստան համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Suren Papikyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to RA
21 May, 2025 15:10On May 21, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to RA, Li Xinwei.
The Minister of Defence congratulated the Ambassador on his appointment and expressed his best wishes for success in strengthening cooperation between Armenia and China.
During the meeting, the parties discussed defence cooperation between Armenia and China, as well as a number of issues related to regional and international security.