Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՉԺՀ նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
21 Մայիսի, 2025 15:10Մայիսի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լի Սինվեյին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ՝ մաղթելով ձեռքբերումներ Հայաստանի ու Չինաստանի միջև համագործակցության ամրապնդման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Չինաստան համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Сурен Папикян принял новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Китайской Народной Республики в Республике Армения
21 Мая, 2025 15:1021 мая министр обороны РА Сурен Папикян принял новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Китайской Народной Республики в Республике Армения Ли Синвэя.
Министр обороны поздравил посла с назначением, пожелав успехов в деле укрепления сотрудничества между Арменией и Китаем.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы сотрудничества Армения-Китай в сфере обороны, а также ряд вопросов региональной и международной безопасности.