Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հունաստանի Հանրապետության դեսպանին
19 Մայիսի, 2025 11:36Մայիսի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսին և պաշտպանության հարցերով կցորդ, գնդապետ Խրիստոս Արսենյուին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հունաստան համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև ամփոփվել են Սուրեն Պապիկյանի՝ Հունաստան կատարած աշխատանքային այցի արդյունքները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի:

Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic
19 May, 2025 11:36On May 19, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic to Armenia Mr. Christos Sofianopoulos and the Defence Attaché of Greece in Armenia, Colonel Christos Arseniou.
During the meeting, key aspects of Armenia–Greece defence cooperation were discussed, and a comprehensive overview of the outcomes of Minister Suren Papikyan’s recent working visit to Greece was presented.
The interlocutors also addressed issues related to regional and international security.