Սուրեն Պապիկյանը Բեռլինում հանդիպել է Միացյալ Թագավորության զինված ուժերի նախարար Լյուկ Փոլարդի հետ
13 Մայիսի, 2025 17:00Մայիսի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Բեռլինում հանդիպել է Միացյալ Թագավորության զինված ուժերի նախարար Լյուկ Փոլարդի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն համագործակցության հիմնական ուղղություններին և դրանց զարգացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր:
Երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել համագործակցությանը նոր թափ հաղորդել՝ երկու երկրներում պաշտպանության հարցերով կցորդներ նշանակելով:
Անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանը վերաբերող հարցերի:

Suren Papikyan met with the Minister for the Armed Forces of the United Kingdom Luke Pollard, in Berlin
13 May, 2025 17:00On May 13, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Minister for the Armed Forces of the United Kingdom Luke Pollard, in Berlin.
At the meeting, topics related to the key areas of Armenia-United Kingdom cooperation in the defence sector and the prospects for their development were discussed.
Both sides expressed their willingness to give new impetus to bilateral cooperation by appointing defence attachés in each country.
They also discussed issues concerning regional and international security.