Սուրեն Պապիկյանը Բեռլինում մասնակցել է ՄԱԿ-ի խաղաղապահության նախարարական հանդիպման բացման պաշտոնական արարողությանը
13 Մայիսի, 2025 15:00Մայիսի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Բեռլինում մասնակցել է ՄԱԿ-ի խաղաղապահության նախարարական հանդիպման բացման պաշտոնական արարողությանը:
Հանդիպման ընթացքում մասնակից երկրների ներկայացուցիչները քննարկելու են ՄԱԿ-ի խաղաղապահության առկա մարտահրավերները և դրանց հաղթահարման նպատակով նախատեսվող խաղաղապահության գործընթացի բարեփոխման առաջնահերթությունները:
Նախարարական հանդիպման մասնակիցները կներկայացնեն ՄԱԿ-ի շրջանակում միջազգային կայունության և անվտանգության ապահովմանն ուղղված իրենց հանձնառությունները:

Suren Papikyan participated in the official opening ceremony of the United Nations Peacekeeping Ministerial Meeting held in Berlin
13 May, 2025 15:00On May 13, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan participated in the official opening ceremony of the United Nations Peacekeeping Ministerial Meeting held in Berlin.
During the meeting, representatives of participating countries will discuss the current challenges facing UN peacekeeping and the reform priorities required to overcome them.
The participants of the ministerial meeting will outline their commitments to advancing international stability and security within the framework of the UN.