Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարի հետ
6 Մայիսի, 2025 13:00Հունաստանի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մայիսի 6-ին հանդիպել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հունաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հունաստան համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը գոհունակություն են հայտնել փոխգործակցության ներկայիս բարձր մակարդակի կապակցությամբ՝ ընդգծելով ռազմական կրթության, տարբեր ուղղություններով փորձի փոխանակման և այլ ոլորտներում գործակցությունն առավել զարգացնելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի:

Suren Papikyan met with the Minister of National Defence of the Hellenic Republic
6 May, 2025 13:00On May 6, within the framework of his working visit to the Hellenic Republic, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Minister of National Defence of the Hellenic Republic Nikos Dendias.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Greece Tigran Mkrtchyan also attended the meeting.
During the meeting, the sides discussed issues related to Armenia–Greece cooperation in the defence sector. Both parties expressed satisfaction with the current high level of cooperation and emphasized their readiness to further enhance cooperation in the fields of military education, experience exchange across various domains, and other areas.
Regional and international security issues were also addressed during the meeting.