Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպանին
6 Մարտի, 2025 11:08Մարտի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիկե Հարիետ Մոնրոյ-Վինթերին ու պաշտպանության հարցերով կցորդ, փոխգնդապետ Էրիկ վան Վուրենին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև համագործակցության հնարավորություններին վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ Մյունխենում փետրվարի 15-ին Նիդերլանդների պաշտպանության նախարար Ռուբեն Բրեկելմանսի հետ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում:

Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Нидерландов
6 Марта, 2025 11:086 марта министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Нидерландов в РА Марике Харриет Монро-Винтер и атташе по вопросам обороны, подполковника Эрика Ван Вурена.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся возможностей сотрудничества между Арменией и Нидерландами в области обороны, в частности, в рамках договоренностей, достигнутых в ходе встречи с министром обороны Нидерландов Рубеном Брекельмансом 15 февраля в Мюнхене.