Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպանին
6 Մարտի, 2025 11:08Մարտի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիկե Հարիետ Մոնրոյ-Վինթերին ու պաշտպանության հարցերով կցորդ, փոխգնդապետ Էրիկ վան Վուրենին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև համագործակցության հնարավորություններին վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ Մյունխենում փետրվարի 15-ին Նիդերլանդների պաշտպանության նախարար Ռուբեն Բրեկելմանսի հետ հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում:

Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands
6 March, 2025 11:08On March 6, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to Armenia, Marieke Harriet Monroy-Winter and the Defence Attaché, Lieutenant Colonel Erik van Vuuren.
The meeting focused on potential areas of defence cooperation between Armenia and the Netherlands, particularly in the context of agreements reached during the February 15 meeting in Munich with the Minister of Defence of the Netherlands Ruben Brekelmans.
Discussions also covered regional and international security issues.