Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Իտալիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի հետ
14 Փետրվարի, 2025 14:47ԳԴՀ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 14-ին հանդիպել է Իտալիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Գուիդո Կրոզետտոյի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Իտալիա համագործակցությանը, ինչպես նաև միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Պաշտպանության նախարարներն ընդգծել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, որոնց վերաբերյալ հանդիպման ընթացքում ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ։

Suren Papikyan met with the Minister of Defence of the Italian Republic
14 February, 2025 14:47On February 14, in the framework of his working visit to the Federal Republic of Germany the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Minister of Defence of the Italian Republic Guido Crosetto.
During the meeting, the parties discussed various issues related to Armenia-Italy cooperation in the defence sector, as well as international and regional security.
The Defence Ministers highlighted the prospects for enhancing bilateral relations in several areas of mutual interest, reaching agreements on key aspects of future cooperation.