Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
3 Փետրվարի, 2025 15:25Փետրվարի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեսսանդրո Ֆերրանտիին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին՝ պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, և մաղթել հաջողություններ Հայաստանի ու Իտալիայի միջև համագործակցության զարգացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Իտալիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ներկայիս ընթացքը և հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Италии в Армении
3 Февраля, 2025 15:253 февраля министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Италии в Армении Алессандро Ферранти.
Министр обороны поздравил посла с вступлением в должность и пожелал ему успехов в развитии сотрудничества между Арменией и Италией.
В ходе встречи были обсуждены текущий процесс и перспективы сотрудничества Армении и Италии в сфере обороны, а также вопросы, связанные с региональной и международной безопасностью.