Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
3 Փետրվարի, 2025 15:25Փետրվարի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեսսանդրո Ֆերրանտիին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին՝ պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, և մաղթել հաջողություններ Հայաստանի ու Իտալիայի միջև համագործակցության զարգացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Իտալիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ներկայիս ընթացքը և հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Italian Republic to the Republic of Armenia
3 February, 2025 15:25On February 3, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Italian Republic to the Republic of Armenia, Alessandro Ferranti.
The Defence Minister congratulated Ambassador Ferranti on his appointment and wished him success in advancing cooperation between Armenia and Italy.
During the meeting, the parties discussed the current state and prospects of bilateral defence cooperation, as well as issues related to regional and international security.