Պաշտպանության նախարարը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատի մի շարք անդամների հետ
17 Դեկտեմբերի, 2024 20:23Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 17-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության և զինված ուժերի հանձնաժողովի նախագահ Սեդրիկ Պերրինի ու Սենատի մի շարք անդամների հետ:
Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կարևորել է համագործակցության բարձր մակարդակն ու զարգացման հեռանկարները՝ նշելով, որ ձեռքբերումները հնարավոր են եղել Սենատի շարունակական աջակցության շնորհիվ:
Սեդրիկ Պերրինը վերահաստատել է համագործակցության զարգացման գործում Սենատի աջակցության նշանակությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգության սպառնալիքներին առնչվող հարցեր:

The Minister of Defence met with the several members of the FrenchSenate
17 December, 2024 20:23On December 17, within the framework of his working visit to the French Republic, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Chairman of t he Committee on Foreign Affairs, Defence and Armed Services of the French Senate, Cédric Perrin, and several members of the Senate.
During the meeting, issues on bilateral defence cooperation were discussed.
The Minister of Defence emphasized the high level of cooperation between the two countries and underscored the prospects for further development, highlighting that the achievements have been made possible due to the Senate’s continuous support.
In turn, Cédric Perrin reaffirmed the importance of the Senate’s support in advancing cooperation in the defence sector.
The meeting also addressed issues related to regional security threats.