Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական գծով խորհրդականի հետ
16 Դեկտեմբերի, 2024 14:29Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 16-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական գծով խորհրդական, հատուկ ռազմական շտաբի ղեկավար, բանակի գեներալ Ֆաբիեն Մանդոնի հետ:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արման Խաչատրյանը։
Քննարկվել են Հայաստան-Ֆրանսիա պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Մանրամասն անդրադարձ է կատարվել համագործակցության բոլոր ոլորտներին՝ ռազմական կրթություն, վարժական ծրագրեր, խորհրդատվություն, ռազմատեխնիկական հարցեր:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգության խնդիրներին առնչվող հարցեր:
Կողմերը ներկայացրել են իրենց մոտեցումներն այդ հարցերի շուրջ:

16 December, 2024 14:29
On December 16, during his working visit to the French Republic, the Minister of Defence Suren Papikyan held a meeting with the Military Adviser and Chief of the Military Staff to the President of France, General Fabien Mandon.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the French Republic Arman Khachatryan was also in attendance at the meeting.
The discussion centered on topics related to Armenia-France defence cooperation. Comprehensive discussions were held on various areas of cooperation, including military education, training programs, advisory support, and military-technical issues.