Տեղի է ունեցել Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարի հետ
4 Դեկտեմբերի, 2024 21:41ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում դեկտեմբերի 4-ին Վաշինգտոնում՝ ԱՄՆ-ում Հունաստանի դեսպանությունում, տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասի հետ:
Անդրադարձ է կատարվել պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հունաստան համագործակցության ներկայիս կարգավիճակին և հեռանկարներին առնչվող հարցերին:
Ամփոփվել են 2024 թվականի ընթացքում կատարված աշխատանքները, և քննարկվել են հաջորդ տարվա ծրագրերը:

Suren Papikyan met with the Minister of National Defense of the Hellenic Republic
4 December, 2024 21:41On December 4, within the framework of his working visit to the United States, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Suren Papikyan met with the Minister of National Defense of the Hellenic Republic, Nikos Dendias, at the Embassy of Greece in Washington, D.C.
The discussion focused on the current status and prospects of Armenia-Greece cooperation in the field of defense.
The accomplishments of 2024 were reviewed, and planed activities to be implemented in the coming year were outlined.