Քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի նոր համազգեստի մշակման շրջանակում համագործակցությանն առնչվող հարցեր
4 Դեկտեմբերի, 2024 20:00ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը դեկտեմբերի 4-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունում ընդունել է զինվորական համազգեստի ձևավորման ու մշակման գործում մասնագիտացած ամերիկյան «Միլլիկեն» ընկերության փոխնախագահ Բրյուս Լաֆլամին և ընկերության զինվորական ու միջազգային ծրագրերի ղեկավարներ Սքոթ Գրուպպին և Թոմմի Յանգին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի նոր համազգեստի մշակման շրջանակում համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես՝ համազգեստի տեսակների, մշակման գործընթացի, փորձանմուշների մատակարարման ժամկետների և ծրագրի իրականացման այլ ընթացակարգերի վերաբերյալ։

Обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества в направлении разработки нового обмундирования для ВС РА
4 Декабря, 2024 20:00В рамках рабочего визита в США министр обороны Армении Сурен Папикян 4 декабря в посольстве РА в США принял Брюса Лафлама, вице-президента американской компании «Милликен», специализирующейся в дизайне и разработке военного обмундирования, и руководителей военных и международных программ компании Скотта Группа и Томми Янга.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества в направлении разработки нового обмундирования для Вооруженных сил РА, в частности, относительно типов формы одежды, процесса разработки, сроков поставки тестовых образцов и других процедур для реализации программы.