29 Նոյեմբերի, 2024 16:30Նոյեմբերի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման ընթացքում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպանը ՀՀ պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանության հարցերով նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Ալեքսանդր Գորյանովին:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է կցորդին նշանակման կապակցությամբ՝ մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ օրակարգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Suren Papikyan received the Ambassador of the Russian Federation
29 November, 2024 16:30On November 29, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergey Kopirkin.
During the meeting, Ambassador Kopirkin introduced the newly appointed Defence Attaché of the Embassy of the RF in the RA, Colonel Alexander Goryunov, to Minister Papikyan.
The Minister extended his congratulations to Colonel Goryunov on his appointment, wishing him a productive tenure.
The discussion also encompassed issues related to the bilateral agenda and regional security.