Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ռազմական սպորտի միջազգային խորհրդի պատվիրակությանը
19 Նոյեմբերի, 2024 17:11Ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի առաջնության անցկացման շրջանակում նոյեմբերի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է Ռազմական սպորտի միջազգային խորհրդի (ՌՍՄԽ) նախագահ, գնդապետ Ռոլիմ Նիլտոնին, ՌՍՄԽ մարզական տնօրեն, փոխգնդապետ Յան վան դեն Դուլին, ՌՍՄԽ մարզական բաժնի արդյունքների և վիճակագրական տվյալների պատասխանատու, փոխգնդապետ Ջաիր Ակամինեին։
Սուրեն Պապիկյանը ողջունել է հյուրերին՝ կարևորելով Հայաստանում նմանօրինակ լայնամասշտաբ միջոցառման անցկացումը:
Նախարարը նշել է, որ Ռազմական սպորտի միջազգային խորհրդին ՀՀ-ն անդամակցում է 1994 թվականից, սակայն ակտիվ անդամ դարձել է 2010 թվականից: Այս ընթացքում ՀՀ մարզիկները մասնակցել են ամենատարբեր առաջնությունների և նվաճել բազմաթիվ մրցանակային տեղեր։
Հանդիպման ավարտին նախարար Պապիկյանը հյուրերին շնորհակալություն է հայտնել վստահության և կազմակերպչական օժանդակության համար։
ՌՍՄԽ նախագահը պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին, նախարարի 1-ին տեղակալ, ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանին և նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանին պարգևատրել է Ռազմական սպորտի միջազգային խորհրդի մեդալներով:
Զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի 37-րդ առաջնությունը տեղի կունենա Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում նոյեմբերի 20-22-ը, որին մասնակցելու նպատակով Հայաստան են ժամանել մի շարք երկրների պատվիրակություններ (ավելի քան 400 անձ):
Ըմբշամարտի զինվորականների աշխարհի 37-րդ առաջնության բացման արարողությունը նախատեսված է նոյեմբերի 20-ին՝ ժամը 17:00-ին:

Suren Papikyan received the delegation of the International Military Sports Council
19 November, 2024 17:11On November 19, within the framework of the 37th CISM World Military Wrestling Championship, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the President of the International Military Sports Council (CISM), Colonel Nilton Rolim, along with Sports Director Lieutenant Colonel Jan van den Dool, Lieutenant Colonel Djair Akamine from the CISM Sports Department.
During the meeting, Minister Papikyan welcomed the guests and highlighted the importance of hosting such a significant international sporting event in Armenia.
The Minister noted that Armenia has been a member of the International Military Sports Council since 1994 and became an active participant in 2010. Since then, Armenian athletes have taken part in various championships earning numerous accolades.
At the conclusion of the meeting, Minister Papikyan expressed his gratitude to the CISM representatives for their trust and organizational support in facilitating the event.
The President of the CISM Wrestling Sports Committee (WSC) awarded the Minister of Defence, Suren Papikyan, the First Deputy Minister of Defence and Chief of the General Staff, Lieutenant General Edward Asryan, and Deputy Minister Arman Sargsyan with medals from the International Military Sports Council (CISM).
The 37th CISM World Military Wrestling Championship will take place at the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex in Yerevan from November 20 to 22. Delegations from numerous countries, comprising more than 400 participants, have arrived in Armenia to compete.
The opening ceremony of the championship is scheduled for November 20 at 5:00 p.m.