ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը մասնակցել է միջազգային համաժողովի
14 Նոյեմբերի, 2024 18:12Նոյեմբերի 11-13-ը Վիեննայում՝ Ավստրիայի զինված ուժերի Պաշտպանական ազգային ակադեմիայում, անցկացվել է «Մշակութային արժեքների պաշտպանությունը 21-րդ դարում. հետևելով զինված ուժերի համար սահմանված պահանջներին» խորագրով միջազգային համաժողովը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը՝ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանի գլխավորությամբ:
Համաժողովը նվիրված էր ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ զինված ընդհարումների դեպքում մշակութային արժեքների պաշտպանության մասին 1954 թվականի Հաագայի կոնվենցիայի 70-ամյակին և 1999 թվականի Երկրորդ արձանագրության 25-ամյակին:

The delegation of the RA Ministry of Defence participated in the International Conference
14 November, 2024 18:12From November 11 to 13, the international conference "Cultural Property Protection in the 21st Century: Meeting Requirements across the Forces" took place at the National Defence Academy of the Austrian Armed Forces in Vienna. A delegation from the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, led by the Press Secretary to the Minister of Defence Aram Torosyan, participated in the event.
The conference marked the 70th anniversary of the 1954 UNESCO Hague Convention for the Protection of Cultural Property in the Event of Armed Conflict, as well as the 25th anniversary of the 1999 Second Protocol.