ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը մասնակցել է միջազգային համաժողովի
14 Նոյեմբերի, 2024 18:12Նոյեմբերի 11-13-ը Վիեննայում՝ Ավստրիայի զինված ուժերի Պաշտպանական ազգային ակադեմիայում, անցկացվել է «Մշակութային արժեքների պաշտպանությունը 21-րդ դարում. հետևելով զինված ուժերի համար սահմանված պահանջներին» խորագրով միջազգային համաժողովը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը՝ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանի գլխավորությամբ:
Համաժողովը նվիրված էր ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ զինված ընդհարումների դեպքում մշակութային արժեքների պաշտպանության մասին 1954 թվականի Հաագայի կոնվենցիայի 70-ամյակին և 1999 թվականի Երկրորդ արձանագրության 25-ամյակին:

Делегация МО РА приняла участие в международной конференции
14 Ноября, 2024 18:12С 11 по 13 ноября в Вене, в Национальной академии обороны вооруженных сил Австрии, состоялась международная конференция под названием «Защита культурных ценностей в XXI веке: следуя установленным для вооруженных сил требованиям». В конференции также приняла участие делегация МО РА во главе с пресс-секретарем министра обороны Арамом Торосяном.
Конференция была посвящена 70-летию Гаагской конвенции ЮНЕСКО 1954 года о защите культурных ценностей в случае вооруженного конфликта и 25-летию Второго протокола 1999 года.