Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Վրաստանի դեսպանին
23 Հոկտեմբերի, 2024 12:30Հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին՝ Հայաստանում Վրաստանի նոր ռազմական կցորդի նշանակման կապակցությամբ:
Ողջունելով հանդիպման մասնակիցներին՝ Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Թեյմուրազ Մաիսուրաձեին՝ մաղթելով արդյունավետ աշխատանք պաշտպանական գերատեսչությունների միջև համագործակցության զարգացման և ամրապնդման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև Հայաստանի և Վրաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ընթացքն ու հեռանկարները, կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության և միջազգային զարգացումների վերաբերյալ:

Сурен Папикян принял посла Грузии в РА
23 Октября, 2024 12:3023 октября министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Грузии в Республике Армения Георгия Шарвашидзе по случаю назначения нового военного атташе Грузии в Армении.
Приветствуя участников встречи, Сурен Папикян поздравил новоназначенного военного атташе, подполковника Теймураза Маисурадзе, пожелав ему эффективной работы по развитию и укреплению сотрудничества между оборонными ведомствами.
В ходе встречи стороны обсудили ход и перспективы сотрудничества между Арменией и Грузией в сфере обороны, а также обменялись мнениями по вопросам региональной безопасности и международных событий.