ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը մասնակցել է «Future Forces Forum 2024» միջազգային ցուցահանդեսին
21 Հոկտեմբերի, 2024 12:30Չեխիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության հրավերով՝ ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորությամբ հոկտեմբերի 15-18-ը մասնակցել է Պրահայում տեղի ունեցած «Future Forces Forum 2024» միջազգային ցուցահանդեսին:
Միջոցառման շրջանակում պաշտոնական հանդիպումներ են տեղի ունեցել Չեխիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության արդյունաբերական համագործակցության գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռադկա Կոնդերլովայի և չեխական ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են Հայաստան-Չեխիա ռազմատեխնիկական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ:
Ցուցահանդեսին մասնակցության շրջանակում հանդիպումներ են տեղի ունեցել նաև միջոցառմանը մասնակցող այլ գործընկեր երկրների ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:

Делегация Министерства обороны РА приняла участие в международной выставке "Future Forces Forum 2024"
21 Октября, 2024 12:30По приглашению Министерства обороны Чехии делегация Министерства обороны РА во главе с заместителем министра обороны Кареном Брутяном приняла участие в международной выставке "Future Forces Forum 2024", проходившей в Праге 15-18 октября.
В рамках мероприятия состоялись официальные встречи с генеральным директором Агентства промышленного сотрудничества Министерства обороны Чехии Радкой Кондерловой и представителями чешских военно-промышленных компаний. Были обсуждены вопросы, связанные с военно-техническим сотрудничеством между Арменией и Чехией, достигнут ряд договоренностей.
В рамках участия в выставке также были проведены встречи с представителями военно-промышленных компаний других стран-партнеров, участвующих в мероприятии.