ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը մասնակցել է «Future Forces Forum 2024» միջազգային ցուցահանդեսին
21 Հոկտեմբերի, 2024 12:30Չեխիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության հրավերով՝ ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորությամբ հոկտեմբերի 15-18-ը մասնակցել է Պրահայում տեղի ունեցած «Future Forces Forum 2024» միջազգային ցուցահանդեսին:
Միջոցառման շրջանակում պաշտոնական հանդիպումներ են տեղի ունեցել Չեխիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության արդյունաբերական համագործակցության գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռադկա Կոնդերլովայի և չեխական ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են Հայաստան-Չեխիա ռազմատեխնիկական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ:
Ցուցահանդեսին մասնակցության շրջանակում հանդիպումներ են տեղի ունեցել նաև միջոցառմանը մասնակցող այլ գործընկեր երկրների ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:

Тhe delegation from the Ministry of Defence participated in the international exhibition “Future Forces Forum 2024,”
21 October, 2024 12:30At the invitation of the Ministry of Defence of the Czech Republic, the delegation from the Ministry of Defence of the Republic of Armenia headed by Deputy Defence Minister Karen Brutyan participated in the international exhibition “Future Forces Forum 2024”, held in Prague from October 15 to 18.
During the event official meetings were conducted with Radka Konderlová, Director General for the Industrial Cooperation Division of the Czech Ministry of Defence, and representatives of Czech military-industrial companies. Discussions focused on military-technical cooperation between Armenia and the Czech Republic, resulting in several agreements.
Additionally, meetings were held with representatives of military-industrial companies from other partner countries participating in the exhibition.