Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ-ում
16 Հոկտեմբերի, 2024 10:14ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հոկտեմբերի 15-ին հանդիպումներ է ունեցել Պաշտպանական անվտանգության հարցերով համագործակցության գործակալության տնօրեն Մայք Միլլերի, ԱՄՆ բանակի անվտանգության աջակցման հրամանատարության հրամանատար, բրիգադի գեներալ Ալեն Փեփերի և ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի միջազգային անվտանգության հարցերով տեղակալ, պաշտպանական քաղաքականության գրասենյակի տնօրեն Թրեսա Գուենովի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԱՄՆ պաշտպանական գործընկերության ներկայիս ընթացքին, առաջիկա ծրագրերին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։

16 October, 2024 10:14Within the framework of his working visit to the USA, on October 15, the First Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia-Chief of the General Staff of the Armed Forces, Lieutenant General Edward Asryan had meetings with the Director of the Defense Security Cooperation Agency Mike Miller, the Commander of the Security Support Command of the US Army, Brig. Gen. Allen Pepper, and the Principal Deputy Assistant Secretary of Defense for International Security Affairs Teresa Guenov.
During the meetings, a number of issues related to the current course of Armenia-US defence partnership, upcoming programs and regional security were discussed.