Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ-ում
16 Հոկտեմբերի, 2024 10:14ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հոկտեմբերի 15-ին հանդիպումներ է ունեցել Պաշտպանական անվտանգության հարցերով համագործակցության գործակալության տնօրեն Մայք Միլլերի, ԱՄՆ բանակի անվտանգության աջակցման հրամանատարության հրամանատար, բրիգադի գեներալ Ալեն Փեփերի և ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի միջազգային անվտանգության հարցերով տեղակալ, պաշտպանական քաղաքականության գրասենյակի տնօրեն Թրեսա Գուենովի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԱՄՆ պաշտպանական գործընկերության ներկայիս ընթացքին, առաջիկա ծրագրերին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Генерал-лейтенант Эдвард Асрян провел всречи в США
16 Октября, 2024 10:14В рамках рабочего визита в США 15 октября первый заместитель министра обороны РА, начальник генерального штаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян встретился с директором Агентства сотрудничества по вопросам оборонной безопасности Майком Миллером, командующим Командования содействия безопасности армии США, бригадным генералом Аленом Пепером и заместителем секретаря обороны США по вопросам международной безопасности, директором офиса оборонной политики Трессой Гуенов.
В ходе встреч был обсужден ряд вопросов, касающихся нынешнего хода оборонного партнерства Армения-США, предстоящих программ и региональной безопасности.