Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանին
14 Հոկտեմբերի, 2024 13:36Հոկտեմբերի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Ֆրանսիա համագործակցության ներկայիս ընթացքին և ապագա ծրագրերին, մասնավորապես՝ ՀՀ զինված ուժերում տեղի ունեցող բարեփոխումներին ու դրանց շրջանակում Ֆրանսիայի հետ համագործակցության ծրագրերին առնչվող հարցեր։

Сурен Папикян принял посла Франции в Армении
14 Октября, 2024 13:3614 октября министр обороны Армении Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Франции в Армении Оливье Декоттиньи.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся нынешнего хода и будущих программ сотрудничества Армения-Франция в сфере обороны, в частности, реформ, проводимых в ВС Армении, и программ сотрудничества с Францией в рамках этих реформ.