ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այց է կատարել Վրաստան
4 Հոկտեմբերի, 2024 11:15Հոկտեմբերի 1-2-ը ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Արթուր Երոյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այց է կատարել Վրաստան:
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալին ընդունել է Վրաստանի պաշտպանական ուժերի հրամանատար, գեներալ-մայոր Գիորգի Մաթիաշվիլին։ Կողմերը կարևորել են պաշտպանության բնագավառում համագործակցության շարունակական զարգացումն ու ընդլայնումը։
Գեներալ-մայոր Արթուր Երոյանը հանդիպել է նաև Վրաստանի պաշտպանական ուժերի հրամանատարի տեղակալ, գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Ջոնի Թաթունաշվիլիի հետ։ Քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի և Վրաստանի պաշտպանական ուժերի միջև համագործակցության հեռանկարները։
Վրաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է նաև Վրաստանի պաշտպանական ուժերի Ազգային պաշտպանական ակադեմիա, վարժանքների ու ռազմական կրթության հրամանատարության համազորային և միացյալ վարժանքների ու գնահատման կենտրոններ, ինչպես նաև սերժանտական ակադեմիա, որտեղ ներկայացվել են կրթօջախների և կենտրոնների գործունեությունն ու ծրագրերը։

Делегация, возглавляемая заместителем начальника Генерального штаба Вооруженных сил РА совершила рабочий визит в Грузию
4 Октября, 2024 11:151-2 октября делегация, возглавляемая заместителем начальника Генерального штаба Вооруженных сил РА генерал-майором Артуром Ерояном совершила рабочий визит в Грузию.
Заместителя начальника Генштаба ВС РА принял командующий Силами обороны Грузии генерал-майор Георгий Матиашвили. Стороны подчеркнули важность постоянного развития и расширения сотрудничества в области обороны.
Генерал-майор Артур Ероян встретился также с заместителем командующего Силами обороны Грузии, начальником Генерального штаба генерал-майором Джони Татунашвили. Были обсуждены перспективы сотрудничества между Вооруженными силами Армении и Силами обороны Грузии.
В рамках рабочего визита в Грузию делегация, возглавляемая заместителем начальника Генштаба ВС РА, посетила также Национальную академию обороны Вооруженных сил Грузии, общевойсковые и объединенные центры тренировок и оценки Командования тренировок и военного образования, а также сержантскую академию, где были представлены деятельность и программы учебных заведений и центров.