Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույց է ունեցել Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասի հետ
25 Սեպտեմբերի, 2024 11:38Սեպտեմբերի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույց է ունեցել Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասի հետ։ Առանձնազրույցին հաջորդել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը։
Նախարարները բարձր են գնահատել երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության մակարդակը։ Քննարկվել են Հայաստանի ու Կիպրոսի միջև համագործակցության ներկայիս ընթացքին, ինչպես նաև այն առավել զարգացնելուն վերաբերող հարցեր:
Քննարկվել են նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով համագործակցությանը, Հայաստանի ու Կիպրոսի զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումներին և փորձի փոխանակմանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի:

Сурен Папикян провел беседу с министром обороны Кипра Василисом Пальмасом
25 Сентября, 2024 11:3825 сентября министр обороны Армении Сурен Папикян провел беседу с министром обороны Кипра Василисом Пальмасом, за которой последовала встреча делегаций в расширенном составе.
Министры высоко оценили уровень сотрудничества между двумя странами в области обороны. Были обсуждены вопросы, касающиеся нынешнего процесса сотрудничества между Арменией и Кипром, а также его дальнейшего развития.
Был обсужден также ряд вопросов, касающихся сотрудничества в трехстороннем формате Армения-Греция-Кипр, реформ, проводимых в Вооруженных силах Армении и Кипра, и обмена опытом.
Был затронут также ряд вопросов, касающихся региональной безопасности.