Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույց է ունեցել Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասի հետ
25 Սեպտեմբերի, 2024 11:38Սեպտեմբերի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույց է ունեցել Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Վասիլիս Պալմասի հետ։ Առանձնազրույցին հաջորդել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը։
Նախարարները բարձր են գնահատել երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության մակարդակը։ Քննարկվել են Հայաստանի ու Կիպրոսի միջև համագործակցության ներկայիս ընթացքին, ինչպես նաև այն առավել զարգացնելուն վերաբերող հարցեր:
Քննարկվել են նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով համագործակցությանը, Հայաստանի ու Կիպրոսի զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումներին և փորձի փոխանակմանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի:

Suren Papikyan held a meeting with the Minister of Defence of the Republic of Cyprus Vasilis Palmas
25 September, 2024 11:38On September 25, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, held a tête-à-tête meeting with the Minister of Defence of the Republic of Cyprus Vasilis Palmas. This was followed by a meeting involving the extended delegations.
The Ministers highly commended the level of cooperation between Armenia and Cyprus in the defence sector. They discussed the current state of bilateral defence cooperation and explored opportunities for further development.
Also, a range of topics was discussed, including Armenia-Greece-Cyprus trilateral cooperation, ongoing reforms in the Armed Forces of Armenia and Cyprus, as well as the exchange of experiences.
Additionally, several issues concerning regional security were addressed during the discussions.