Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարարին
22 Սեպտեմբերի, 2024 00:22Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիան Լըկորնյուին՝ պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ:
Շնորհավորանքում մասնավորապես ասված է.
«Հարգարժա՛ն Սեբաստիան, մեծ ուրախությամբ Ձեզ եմ հղում իմ ջերմագին և անկեղծ շնորհավորանքը՝ զինված ուժերի նախարարի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Ֆրանսիա սերտ համագործակցությունը կշարունակվի և էլ ավելի կընդլայնվի ու կզարգանա՝ ի շահ մեր երկրների»:

Suren Papikyan has congratulated the Minister of the Armed Forces of the French Republic
22 September, 2024 00:22The Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan has congratulated the Minister of the Armed Forces of the French Republic Sébastien Lecornu on his reappointment on his position.
The congratulation letter says:
"Honourable Sébastien, with great pleasure I extend my warmest and sincere congratulations on your reappointment as the Minister of the Armed Forces.
I am confident, that the Armenia-France cooperation in the defence field will continue and will enhance further and develop for the benefit of the interests of our countries."